Víkend v tichu Moravského krasu

Minulý víkend jsme strávili na krásném místě uprostřed klidné přírody v Penzionu Kůlna kousek od Jedovnic. Penzion jsem objevila náhodou, když na mě vykoukl v reklamě na Facebooku. Okamžitě se mi zalíbil a k Vánocům nám Jakub koupil víkendový pobyt.

Penzion leží za rybníky v Jedovnicích, takže tam nedosahuje žádné světlo z okolí a v noci zažijete úplnou tmu a ticho. A to pro nás z Brna, co nám kousek od domu jezdí šaliny a auta po čtyřproudé silnici je hodně vzácný. A to nejlepší na konec. Kromě krásné přírody, úplného ticha a tmy tady zažijete slast pro vaše chuťové buňky. A to doslova!

Když jsme v pátek odpoledne dorazili, šli jsme se před večeří projít kolem rybníků. Udělali jsme totiž obrovskou chybu, po cestě jsme se stavili v krásné kavárně v Blansku a tam se přejedli, ale o tom ještě později. Když jsme se vrátili z vycházky, tak jsme měli pořád plný břicha a to jsme ještě netušili, co nás všechno čeká za dobroty. Na první večeři si pro nás pan kuchař připravil řepový krém s bramborovým nokem a osmaženou cibulkou, jako hlavní chod českou klasiku, svíčkovou na smetaně s tím nejlepším karlovarským knedlíkem a jako dezert makovo-ořechový dort bez mouky. Ani jsem všechno nedojedla, ale bylo mi to strašně líto, protože to bylo výborný!

 

Šli jsme spát úplně přejezení, ale spalo se nám krásně. V tichu a tmě jsme si odpočali a už jsme se strašně těšili, co nás čeká na snídani. A ta byla neméně skvělá! Čekal nás stůl plný dobrot a kvalitních surovin. Ke snídani si můžete vybrat kávu nebo čaj a na přání vám pan kuchař připraví vajíčka. Prostě snídaně snů, tohle bych si přála každý den.

IMG_2545.jpg

V sobotu jsme jeli na výlet na rozhlednu a na oběd zase do Blanska do kavárny, kde připravují i výborné sandwiche a polévky. Celé odpoledne jsme pak jen odpočívali a těšili se na druhou a bohužel poslední večeři. Protože byl víkend, tak na hlavní chod byl výběr ze dvou jídel. Já jsem měla králíka s hořčičnou omáčkou a bramborovými noky a Jakub měl vepřovou panenku plněnou švestkami s cibulovým chutney a opečené brambory. Zase nebylo, co vytknout. Jako polévku jsme měli bramborový krém s houbami a dezert byl ten nejlepší tvarohový dort s hruškami. Já teda tvaroh normálně vůbec nejím, ale po tomhle dortu jsem se ještě dlouho oblizovala.

 

Pokud uvažujete, že byste se do Kůlny zajeli podívat, určitě neváhejte. O víkendu se zde můžete zastavit třeba na oběd (je lepší udělat rezervaci) a udělat si procházku kolem rybníků. A až se oteplí, vezměte kolo a zajeďte si sem na výlet. Kousek od penzionu jsou udělané singletraily a my už se na ně na jaře taky chystáme.

Kam se podívat v okolí?

Procházka kolem Jedovnických rybníků

Jak jsem psala, tak jsme se šli v pátek večer projít kolem rybníků. Je to krásná, klidná procházka po rovince dlouhá asi 6,5 km. Bylo to jako v pohádce, všude kolem sníh a klid.

Výstřiže1.PNG
zdroj: Mapy.cz
Alexandrova rozhledna

V sobotu po snídani jsme vyrazili na výlet. Nechtěli jsme žádnou dlouhou túru, spíš jsme si přijeli odpočnout, takže jsme vybrali rozhlednu kousek od Adamova. Adamov je sice asi nejškaredější město v okolí, ale rozhlednu mají krásnou. Celá naše procházka byla asi 5,5 km lesem, šli jsme červený okruh, jak je vidět na mapce a kousek tam a zpátky po zelené k rozhledně.

Výstřižek
zdroj: Mapy.cz

 

Coco Coffee Company

Kavárna, o které jsem slíbila, že vám napíšu už na začátku. Našli jsme ji na Gastromapě Lukáše Hejlíka a pokud budete v okolí Blanska, tak se tam rozhodně vyplatí zajet. V pátek jsme měli několik zákusků a bylo to tak dobrý, že jsem nestihla ani fotit. Ale v nabídce najdete několik druhů dortů, máslové croissanty, linecké, panna cottu a spoustu dalších dobrot. Kromě klasické nabídky kávy mají i kávu filtrovanou, což já neocením, protože moje pití kávy je spíš mléko s kávou než káva s mlékem. V sobotu jsme se sem pak stavili na menší oběd. Já jsem si dala žampiónový krém a Jakub sandwich, už si nepamatuji s čím, ale všechno, co jsme ochutnali, bylo výborné, takže určitě neváhejte kavárnu navštívit.

IMG_2557

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s