Vanilkové rohlíčky

Vanilkový rohlíčky, asi nejtradičnější cukroví všech českých domácností. Co hospodyňka, to originál recept. Tento recept je od mé babičky, ale nejkrásnější rohlíčky, krásně štíhlý a hlavně všechny stejný, umí jenom moje mamka. A jaký vanilkový rohlíčky jsou ty vaše?

Suroviny

cca 98 ks
  • 150 g hladké mouky
  • 110 g másla
  • 40 g mletého cukru (melu si doma s vanilkovým luskem)
  • 50 g mletých vlašských ořechů
  • 1 žloutek
  • 1 vanilkový lusk
  • vanilkový cukr na obalení

Postup

Namelu si ořechy a přidám mouku, máslo, žloutek, cukr a semínka z vanilkového lusku. Těsto zpracuju obvyklým způsobem a dám do druhého dne uležet do ledničky. Než začnu válet rohlíčky nechám si těsto venku, aby zteplalo a bylo krásně pružný. Z celýho těsta pak vytvořím válec asi o průměru 4 cm, ze kterýho postupně odkrajuju asi 1 cm široký kolečka. Ty už jen vyválím a z každýho udělám asi šest rohlíčků. Troubu si rozehřeju na 180°C a peču asi 7 min. Po vytáhnutí z trouby nechám v teple rohlíčky 2–3 min odležet, a pak obaluju ve vanilkovým cukru.

Zkuste opravdu použít vanilkový a ne vanilínový, ať nevyjde celá vaše práce vniveč. Vanilin je chemicky vyrobená látka a s přírodní vanilkou má společnou maximálně umělou vůni. Pokud se vám nechce vyrábět si doma vlastní vanilkový cukr, dá se koupit např. od Alnatury (určitě i jiných výrobců) koření bourbon vanilka, což už jsou nasušená semínka z vanilkového lusku, který jenom smícháte s mletým cukrem. Vanilkový rohlíčky budou opravdu vanilkový a vy se můžete těšit až je na Štědrý den ochutnáte (mně je jasný, že je ochutnáte dřív, já je taky uždibuju)!

Krásný Vánoce,

T.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s