Těstoviny Carbonara

Moje nejoblíbenější italské jídlo, těstoviny Carbonara. Zamilovala jsem si je, když jsme jezdili s našima do Itálie lyžovat, za celý týden jsem si je dala klidně třikrát. Teď si je doma děláme nejčastěji na večeře, je to strašná rychlovka a vždycky si na nich pochutnáme. Pokud milujete italské těstoviny a nevadí vám syrová vajíčka, tak tady máte nápad na dnešní večeři.

IMG_1751

Suroviny

pro 2 osoby
  • 250 g těstovin (tagliatelle, špagety, …)
  • 100 g prosciutta (nebo pancetty)
  • 2 vajíčka
  • 60 g sýru Gran Moravia (jakýkoli sýr parmezánového typu)

Postup

Dám si vařit těstoviny a během toho si nakrájím prosciutto na kostičky. Kostičky hodím na rozehřátou pánvičku, aby se opekly a uvolnil se z nich tuk. Do hrníčku si vyklepnu jedno vajíčko a jeden žloutek (já vím, omáčka by měla být jenom žloutková, ale přišla mi moc hustá, tak do ní dávám ještě jeden bílek), přidám nastrouhaný sýr a trošku vody z hrnce, ve které se vaří těstoviny (pozor, ať není voda moc horká, jinak by se vajíčka srazily). Uvařené těstoviny sliju a nepropláchnuté je přidám na pánvičku a promíchám s prosciuttem. Nakonec do lehce zchladlé pánvičky (je to potřeba, abyste místo carbonara neměli smažený vajíčka) naliju promíchanou vajíčkovou omáčku. Těstoviny se obalí a krásně se lesknou. A je hotovo!


Když máme chuť na carbonara a nemáme doma zrovna prosciutto, tak je dělávám z tortellin plněných prosciuttem, je to taková rychlejší ošizená varianta.

A ještě mě napadla jedna věc. V celém receptu solím jenom vodu na těstoviny, prosciutto i sýr jsou dost slané, aby ochutily celé jídlo. Do vajíčkové omáčky ještě můžete přidat čerstvě mletý pepř.

Dobrou chuť,

T.

IMG_1744IMG_1742IMG_1743IMG_1745IMG_1747IMG_1749

2 thoughts on “Těstoviny Carbonara

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s